O firmie.

CHROMEX to spółka, która już od 1989 roku świadczy usługi z zakresu: ochrony, sprzątania, pielęgnacji terenów zielonych oraz outsourcingu. Jesteśmy także największym w regionie pracodawcą dla osób niepełnosprawnych.

Poznaj naszą historię.

CHROMEX powstał w 1989 roku, tuż po burzliwych przemianach gospodarczych w naszym kraju. Nazwa firmy nie jest przypadkowa, gdyż właśnie przymiotnikiem „chromy” określano kiedyś kalekę, osobę kulejącą na nogę. Miała to być wyraźna sugestia dla otoczenia, że zakład jest pracodawcą osób niepełnosprawnych. Końcówka -EX była natomiast najmodniejszym zakończeniem nazw wszelkich powstających wówczas firm. Dziś, gdy firm założonych w tamtych latach na rynku funkcjonuje coraz mniej, pozostaje symbolem wieloletnich już tradycji.

 

Pierwotnie działalność prowadzona była w formie spółdzielni i obejmowała obszar nieistniejącego już województwa jeleniogórskiego. Dokładna nazwa firmy brzmiała: Spółdzielnia Usługowo – Wytwórczo – Handlowa Inwalidów „CHROMEX”. Początkowo głównie świadczyliśmy usługi dozoru i ochrony mienia. Otworzyliśmy także hurtownię odzieży. Później stopniowo rozszerzaliśmy zakres naszej działalności wprowadzając usługi sprzątania, a naszej firmie powierzono także administrowanie targowiskiem miejskim w Lubaniu. W 1992r. spółdzielnia uzyskała status zakładu pracy chronionej. Właściwie w niezmienionej formie taką działalność prowadziliśmy aż do 2014 roku.

 

Wtedy doszło do zmiany przepisów o dofinansowaniu zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Od tego momentu CHROMEX przekształcony został w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Decyzję tę podjęliśmy z uwagi nie tylko na zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom, ale także kontrahentom.

 

Rok 2018 to kolejny ważny okres w naszej działalności. To nowa siedziba mieszcząca się przy ulicy Fabryczna – Osiedle 8A oraz nowe wyzwania – otwarcie prywatnej przychodni lekarskiej MEDICAL.

Indywidualna wycena

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń do nas!


75 646 98 80, 609 480 303

Godziny pracy:


7:00-15:00