Jakub Janulis Fizjoterapeuta

Skuteczne działanie fizjoterapeuty winno przynieść ulgę w dolegliwościach bólowych i szybkim powrocie do sprawności, aby osiągnąć ten cel stosuję najbardziej efektywne metody.

Przyjmuje w: poniedziałki 15-20, czwartki 11-20

Doświadczenie i kwalifikacje

O specjaliście

Dyplomowany terapeuta metody suchej igły, mezoterapii kolagenowej, PNF, knesiotaping, terapeuta rehabilitacji stomatologicznej oraz masażysta.

Specjalizacje

  • Rehabilitacja dorosłych
  • Rehabilitacja stomatologiczna

Choroby

  • bóle kręgosłupa, głowy
  • złamania, skręcenia, zwichnięcia
  • stany po przebytych udarach
  • uszkodzenia aparatu więzadłowego
  • stany przeciążeniowe
  • wzmożone napięcie mięśniowe
  • dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
  • choroby nerwowo-mięśniowe
  • stwardnienie rozsiane
  • urazy sportowe

Dodatkowe informacje

Metoda Suchej Igły (dryneedling)
Igłoterapia (tzw. technika suchej igły) jest bardzo efektywną metodą leczenia przewlekłego lub ostrego bólu struktur narządu ruchu (mięśni, więzadeł, torebek stawowych, okostnej). Polega ona na nakłuciu danej struktury w miejscu, w którym znajdują się punkty spustowe lub punkty maksymalnie bolesne. Są to punkty odpowiedzialne za występowanie bólu, który pacjent może odczuwać poza miejscem ich lokalizacji (punkty spustowe) lub w miejscu ich występowania (punkty maksymalnie bolesne). Terapeuta na podstawie szczegółowego wywiadu oraz manualnego badania kwalifikuje dany punkt/strukturę do zabiegu igłoterapii, masaż leczniczy.

Mezoterapia Kolagenowa
Kolagen jest głównym składnikiem organizmu człowieka. Dzięki niemu zachowana jest elastyczność tkanki i zapewnia właściwe funkcjonowanie naszych stawów.
Terapia polega na iniekcji okołostawowej lub do stawowej preparatu kolagenowego MD w miejscu „chorobowym”. Skuteczna metoda regeneracji tkanki łącznej oraz alternatywa dla preparatów farmakologicznych.

PNF - Torowanie Nerwowo - Mięśniowe (ang. Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)
Podstawowym celem terapii jest praca z pacjentem nad utraconą funkcją. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała. Umożliwia to pełne wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie, motywuje do dalszego działania, a co najważniejsze zapewnia bezbolesną pracę, bez traumatyzujących psychicznie i fizycznie doznań.

Kinesiotaping - polega na naklejeniu odpowiednio plastra na miejsce urazowe. Plastry działają bezpośrednio na receptory znajdujące się w skórze. Przy odpowiednim naklejeniu zmniejszają one nacisk tkanek miękkich na nerwy, co powoduje efekt przeciwbólowy i przyspiesza proces gojenia. Następuje aktywacja procesów samoleczenia. Może on wspomagać pracę mięśnia, stabilizować staw, rozluźniać tkankę miękką, wspomagać pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych, a także poprawić elastyczność skóry i blizn. Działanie plastrów utrzymuje się przez 24h na dobę przez okres od 3 do 7 dni, w tym czasie pacjent może normalnie funkcjonować.

Masaż - przy zastosowaniu wielu technik możemy pozbyć się bólu mięśniowego jak i stawowego. Zadziałać kojąco w dolegliwościach bólowych, odprężyć się i zrelaksować mięśnie, poprawić krążenie, zniwelować zakwasy powstałe podczas przeciążeń oraz wiele innych.